• امروز دوشنبه بیست و هشتم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امام جمعه قم:مسابقه کتابخوانی نماز گامی در راستای ترویج فرهنگ ناب محمدی بود

امام جمعه قم:مسابقه کتابخوانی نماز گامی در راستای ترویج فرهنگ ناب محمدی بود

امام جمعه قم گفت: مسابقه بزرگ کتابخوانی نماز گامی در راستای ترویج فرهنگ ناب محمدی و پاسخی به مطالبات رهبری در زمینه نماز و گسترش فرهنگ مطالعه بود.

 پنج شنبه 28 بهمن 1395   113  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیت‌الله محمد سعیدی پنجشنبه شب در مراسم قرعه‌کشی و اعلام برندگان مسابقه بزرگ کتابخوانی نماز اظهار کرد: نماز ستون دین و دارای احکام و آدابی است که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی افزود: بندگان مورد اکرام خداوند نسبت به نماز خود محافظت دارند زیرا این فریضه، مهمترین دستوری است که به انسان‌ها داده شده است.

تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه اصل اهمیت نماز به بیان‌های مختلف در قرآن کریم و لسان معصومان به پیروان دین اسلام و شریعت نبی مکرم اسلام سفارش شده است گفت: پیامبران اهل بیت(ع) خود را نسبت به رعایت این فریضه الهی مزین فرموده‌اند.

وی ادامه داد: اهتمام شارع نسبت به اقامه نماز در گفتار و رفتار ائمه اطهار(ع) متجلی و متبلور است.

سعیدی با بیان اینکه تاکید فراوانی نسبت به اقامه نماز در دین مبین اسلام و روایات وجود دارد خاطرنشان کرد: در برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی نماز هم به این فریضه توجه شده و هم مسئله کتاب و کتابخوانی مورد اهتمام قرار گرفته است.

امام جمعه قم افزود: مقام معظم رهبری نسبت به کتابخوانی تاکید بسیاری دارند و همواره از دستگاه‌های فرهنگی می‌خواهند در این زمینه پیشگام باشند.

وی با اشاره به اینکه هدف از این برنامه‌ها ترویج فرهنگ ناب محمدی است، تصریح کرد: در نظام اسلامی ایران این افتخار نصیب ما شده که با قرآن کریم و کلام اهل بیت انس پیدا کنیم.

سعیدی در خاتمه گفت: امیدواریم که همه این برنامه‌ها گامی در مسیر زمینه‌سازی ظهور بوده و فرهنگ ناب دینی در پرتو این جلسات ترویج شده و سربازانی برای عصر ظهور تربیت شوند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار