کد خبر : 332326

تاریخ درج خبر : سه شنبه 14 آبان 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم
• مدیرکل اوقاف قم: وقف جریانی نیک‌اندیشانه برای تحقق اهداف اهل بیت(ع) است
مدیرکل اوقاف استان قم با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در جوامع انسانی گفت: این سنت حسنه در حقیقت جریان نیک‌اندیشانه با هدف تحقق اهداف اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در همایش یاوران وقف استان قم که در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد ابراز کرد: سیزدهم آبان‌ ماه امسال هم شاهد حضور گسترده مردم در صحنه بودیم و این حضور حماسی، مشت محکم دوباره‌ای بر دهان استکبار جهانی زد.
وی در ادامه به اهمیت و جایگاه وقف در جوامع انسانی پرداخت و افزود: این سنت حسنه در حقیقت جریان نیک‌اندیشانه با هدف تحقق اهداف اهل بیت(ع) به شمار می‌رود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در این مسیر واقفین و نیکوکاران قدم‌های بسیار خوبی را در استان قم برداشته‌اند گفت: در دهه گرامیداشت وقف به سر می‌بریم، فرصتی برای تکریم و تجلیل از واقفان و یاوران وقف که گام‌های مهمی برای احیای این سنت حسنه برداشته‌اند.
وی ادامه داد: اهمیتی که واقفین به امر وقف می‌دهند موجب افتخار سازمان اوقاف و امور خیریه است و قطعاً باید از این نیات این عزیزان نهایت قدردانی را داشته باشیم.
اسکندری با اشاره به نگاه صرفا اقتصادی گروهی از افراد به مسئله وقف عنوان کرد: برخی هم می‌خواهند از طریق وقف به حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی بپردازند که کاری خوب و ارزنده است ولی نگاهی که رهبر معظم انقلاب به مقوله وقف دارند والاتر از اینهاست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم دیدگاه رهبری درباره وقف را کمک به حرکت تمدن‌ساز اسلامی دانست و تصریح کرد: ایشان نگاهی تمدنی به مسئله وقف دارند، حرکتی که می‌تواند در راه تحقق این هدف مهم مثمر ثمر باشد.
وی با تاکید بر اینکه لازم است وقف را در مسیری قرار دهیم که به تمدن‌سازی اسلامی منجر شود گفت: باید وقف و موقوفات را در مسیر علم و فناوری و شرکت‌هایی که می‌توانند اساس و بنیان علم را در کشور تقویت کنند، سوق دهیم.
اسکندری افزود: در حال حاضر جامعه اسلامی به توسعه علم و دانش در حوزه‌های گوناگون نیاز دارد و البته نگاه خیرین و واقفان هم به این سو جلب شده است بنابراین امید آن داریم که با گسترش موقوفات در این زمینه، شاهد رفع نیازهای جدید جامعه باشیم.
انتهای پیام/