کد خبر : 355882

تاریخ درج خبر : یک شنبه 3 اسفند 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم
• جشن میلاد جواد الائمه(ع) در 5 بقعه ناحیه یک
رئیس اوقاف ناحیه یک شهرستان قم گفت: پنج بقعه شاخص این ناحیه همزمان با شب میلاد حضرت جواد الائمه(ع) میزبان مراسم جشن و سرور با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سید سجاد موسوی قیداری ضمن تبریک فرا رسیدن دهم رجب سالروز میلاد حضرت امام جواد(ع) ابراز کرد: بر این اساس در پنج مکان مقدس برنامه جشن و سرور برگزار می‌شود.
وی افزود: آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع) از جمله بقاع شاخص استان به شمار می‌رود که میزبان مراسم جشن خواهد بود.
رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم با بیان اینکه همزمان با شب میلاد، ویژه برنامه‌ای با سخنرانی حجت‌الاسلام الیاسی و شعرخوانی استاد علوی در آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار و به صورت زنده از شبکه جهانی ولایت پخش خواهد شد؛ این برنامه از ساعت 17:30 روی آنتن می‌رود.
وی ادامه داد: صبح روز میلاد امام جواد(ع) هم آیین کلنگ‌زنی ساخت شبستان حضرت جواد الائمه(ع) با حضور مدیرکل اوقاف استان قم برنامه‌ریزی شده است؛ شام میلاد هم مراسم جشن و سرور با سخنرانی حجت‌الاسلام صادقی واعظ و مداحی حاج عالی مالکی‌نژاد برگزار می‌شود که این مراسم با حضور حداقل جمعیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.
موسوی قیداری به برنامه جشن سالروز میلاد حضرت جواد الائمه(ع) در آستان مقدس امامزاده سید علی(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: مراسم جشن در این بقعه متبرکه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام احسانی‌فر و مداحی برادر حیدری، با حضور حداقل جمعیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
رئیس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان قم از برگزاری مراسم جشن و سرور همزمان با شب میلاد امام جواد(ع) در آستان مقدس امامزاده علی بن جعفر(ع) خبر داد و گفت: سخنران این مراسم حجت‌الاسلام میرزایی و مداح هم برادر محمود پایدار خواهند بود.
وی تصریح کرد: در آستان مقدس امامزاده ابو احمد(ع) هم مراسم جشنی با سخنرانی حجت‌الاسلام قربانی برقرار است و مسجد جامع هم میزبان مراسم سرور میلاد نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت با سخنرانی دکتر سید مجتبی صحفی و مداحی حاج سید جواد هاشمی خواهد بود.
موسوی قیداری عنوان کرد: در بقعه شیخ حسین سالاری هم مراسم جشن و سرور همزمان با شب میلاد امام جواد(ع) برگزار می‌شود.