کد خبر : 357803

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 18 فروردین 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم
• شرکت 26 داور قمی در مرحله دوم ساماندهی داوران قرآنی اوقاف
مرحله دوم طرح ساماندهی داوران قرآنی سازمان اوقاف با حضور 26 داور خواهر و برادر، پنجشنبه این هفته در قم برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سید محمد صالح‌نژاد با اشاره به اجرای طرح ساماندهی داوران قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: این طرح با هدف ساماندهی تخصصی داوران و اضافه شدن داوران جدید اجرایی می‌شود.
وی افزود: مرحله نخست به صورت کتبی در اسفندماه سال گذشته و به صورت غیر حضوری برگزار شده که در این مرحله حدود 50 نفر در استان قم شرکت کردند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان قم با بیان اینکه مرحله دوم، شبیه‌سازی داوری است گفت: ارزیابی شرکت‌کنندگان به صورت داوری آنها بعد از شنیدن فایل صوتی یک تلاوت انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در نهایت و بعد از اینکه افراد حائز حد نصاب امتیاز لازم مشخص شوند، به مرحله سوم یعنی مصاحبه عملی راه می‌یابند.
صالح‌نژاد خاطرنشان کرد: در استان قم 26 نفر در مرحله دوم حضور دارند و در رشته‌هایی همچون تجوید، وقف، صوت و لحن، توان داوری خود را در معرض قضاوت قرار می‌دهند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: زمان برگزاری مرحله دوم ارزیابی داوران، پنجشنبه این هفته است که به صورت سراسری و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود و شامل ارزیابی در رشته‌های قرائت نوبت صبح و حفظ در نوبت عصر است.
وی با بیان اینکه دو سوم از داوران استان قم که در مرحله دوم حضور دارند را خواهران تشکیل می‌دهند گفت: این امر نشان‌دهنده توجه ویژه بانوان قمی به رشته‌های مختلف قرآنی و توانمندی بالای آنها در داوری است.
انتهای پیام/