• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری مراسم سوگواری امام خوبی ها در بقعه برادر ایشان/امام هادی(ع) مایه افتخار شیعیان

برگزاری مراسم سوگواری امام خوبی ها در بقعه برادر ایشان/امام هادی(ع) مایه افتخار شیعیان

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام هادی علیه السلام در آستان مقدس امام زاده موسی مبرقع علیه السلام فرزند بلافصل امام جواد و برادر تنی امام هادی علیهم السلام، برگزار خواهد شد.

 چهارشنبه 3 خرداد 1391   1805  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین شوزب شیری با اشاره به هتاکی های اخیر دشمنان نظام و اسلام به محضر مبارک امام هادی علیه السلام، اظهار داشت: این امام همام که اخیرا مورد تهاجم و ترور شخصیت از جانب نادانان و نااهلان قرار گرفته است، مایه افتخار و عزمت تشیع و ملت ایران است و هم اکنون که سالروز شهادت این امام عزیز فرارسیده است، شیعیان باید وظیفه ی خود را در قبال این امام مهربان به خوبی ایفا کنند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه در ایران اسلامی یک یادگار گرانمایه از امام هادی علیه السلام وجود دارد، خاطر نشان کرد: امام زاده موسی مبرقع علیه السلام که مرقد مطهر ایشان در محله چهل اختران شهر مقدس قم است، فرزند بلافصل امام جواد و برادر کوچک تر امام هادی علیهم السلام است و این موضوع باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به برگزاری مراسم های سوگواری در شب شهادت این امام همام، عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در نظر دارد در راستای گرامیداشت سالروز شهادت امام هادی علیه السلام در آستان برادر ایشان یعنی امام زاده موسی مبرقع علیه السلام، مراسم سوگواری و مدیحه سرایی برگزار کند.
 
وی در ادامه افزود: در شب و روز شهادت این امام مهربان مراسم های مختلفی در آستان مقدس امام زاده موسی مبرقع علیه السلام برگزار خواهد شد و این آستان میزبان هیئات و دسته های شیعیان عزادار و غم زده در هجر امام خویش است.
 
حجت الاسلام و المسلمین شیری با بیان اینکه پس از نماز مغرب و عشاء روز پنجشنبه یعنی در شب شهادت آن حضرت در آستان مقدس امام زاده موسی مبرقع علیه السلام مراسم عزا برگزار خواهد شد، اعلام کرد: سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین گنجی و مداح این مراسم برادر حسینی است.
 
وی در پایان نیز گفت: همچنین پس از نماز مغرب و عشاء روز جمعه یعنی روز شهادت امام هادی علیه السلام مراسم عزاداری برای آن امام همام برگزار خواهد شد که سخنرانی و مداحی این مراسم برعهده حجت الاسلام و المسلمین پناهیان است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار