• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام صالحی خوانساری/ تبعیت از ولی و امام، نخستین سوال در روز قیامت است

حجت الاسلام صالحی خوانساری/ تبعیت از ولی و امام، نخستین سوال در روز قیامت است

حجت الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری در رابطه با لزوم ولایت پذیری افراد، گفت: تبعیت از ولایت نخستین موردی است که در روز قیامت مورد بررسی قرار می گیرد.

 جمعه 12 خرداد 1391   1685  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری در مرام جشن میلاد امام جواد علیه السلام که در آستان مقدس امام زاده موسی مبرقع علیه السلام برگزار شد، اظهار کرد: امام جواد علیه السلام مایه خیر و برکت در بین آدمیان است.
 
 
 
وی در ادامه با بیان اینکه در آیات 70 الی 72 سوره اسراء، سرنوشت آدمی مطرح شده است، اعلام کرد: انسان باید خود و ماهیت خود را بشناسد، همچنین نعماتی که خداوند به او عطا کرده است را باید مورد شناسایی قرار دهد تا بتواند شکر آنرا به خوبی انجام دهد.
 
این استاد حوزه در ادامه ی سخنان خود عنوان کرد: خداوند به انسان چهار نعمت بزرگ به انسان داده است، کرامت انسانی، قدرت، نعمت و فضیلت این چهار نعمت هستند که خداوند بنابر مستندات قرآنی به انسان اهدا کرده است و باید به این موضوع توجه کرد که خداوند در قبال این همه نعمات، در یک مکان از انسان بازخواست می کند.
 
وی در پایان افزود: خداوند در روز قیامت قبل از سوال در مورد نماز و روزه و هر عمل دیگر، در مورد ولایت و تبعیت از ولی از انسان سوال می کند به گونه ای که خداوند در آن روز می پرسد که در دنیا از چه کسی تبعیت می کردی و امام تو چه کسی بوده است و اگر در این سوال مردود شویم، دیگر فرصت بررسی دیگر اعمال نیست چراکه اعمال بدون ولایت باطل است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار