• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افزایش برنامه های ترتیل خوانی قرآن از 90 به 1900 بقعه طی هشت سال گذشته/ حمله به امامزادگان به خاطر اقدامات گسترده فرهنگی در بقاع متبرکه است

افزایش برنامه های ترتیل خوانی قرآن از 90 به 1900 بقعه طی هشت سال گذشته/ حمله به امامزادگان به خاطر اقدامات گسترده فرهنگی در بقاع متبرکه است

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف گفت: تا سال 1388 تنها در 90 بقعه ترتیل‌خوانی قرآن و برنامه‌های قرآنی اجرایی می‌شد ولی در حال حاضر این رقم به 1900 بقعه رسیده است.

 چهارشنبه 25 بهمن 1396   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد تعداد بقاع متبرکه و امامزادگان مدفون در قم و شبهاتی که پیرامون این مسئله در فضای مجازی گسترش یافته اظهار کرد: بسیاری از بقاع متبرکه به عنوان مجموعه‌های مبارزه با جنگ نرم دشمنان فعالیت چشمگیری دارند و مهارت‌های زندگی بر اساس سبک دینی در آنها ارائه می‌شود به همین دلیل مورد هجمه شدید دشمنان قرار گرفته‌اند.
وی گفت: تا سال 1388 تنها در 90 بقعه ترتیل‌خوانی قرآن و برنامه‌های قرآنی اجرایی می‌شد ولی در حال حاضر این رقم به 1900 بقعه رسیده است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به ظرفیت‌های فرهنگی گسترده بقاع متبرکه پرداخت و خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها در حال آشکار شدن هستند و می‌توان گفت سازمان اوقاف به دنبال زدودن غبار مظلومیت از این حرم‌های مطهر است؛ بعد از پیروزی انقلاب امامزاده‌ای اضافه نشده ولی به خاطر اینکه برنامه‌های گسترده‌ای با محوریت بقاع متبرکه اجرایی می‌شود، بسیاری از آنها شناخته‌ شده‌‌اند ولی این مسئله مورد سوء استفاده دشمنان و شبهه‌افکنی آنها قرار گرفته است.
وی گفت: در فضای مجازی با نگاه دشمنی و سست‌کردن اعتقادات مردم، اقدام به ترویج شبهات می‌کنند ولی حقیقت این است که نذورات مردمی در هر بقعه، صرف هزینه‌‌های همان محل می‌شود البته باید گفت تنها 48 درصد بقاع متبرکه دارای موقوفه و درآمد حاصل از آنها هستند.
شرفخانی تصریح کرد: طی چند سال اخیر شاهد دست بکار شدن سودجویان برای معرفی امامزادگان و بقاع جدید بوده‌ایم که سازمان اوقاف با ورود به این مسئله حتی اقدام به تخریب برخی مکان‌های دروغین کرده است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد فعالیت‌های فرهنگی سازمان اوقاف برای توسعه فرهنگی عفاف و حجاب گفت: کارهای نمایشی، تبلیغی و ویترینی در مورد حجاب، مشکل را حل نمی‌کنند زیرا این مسئله نیازمند زیرساخت‌ها و فعالیت‌های فکری است و مجموعه‌های درگیر باید ساختار اندیشه‌ای لازم را در این زمینه به وجود بیاورند؛ امروز مانند گذشته نیست و نیازمند آموزش‌های صحیح و کارهای زیربنایی در حوزه عفاف و حجاب هستیم.
وی افزود: امروز هر فرد به تنهایی یک رسانه است و باید در این شرایط، کار رسانه‌ای متناسب با فضای روز را در دستور کار قرار دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار