• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف:  طرح تعالی خانواده با هدف ترویج فرهنگ فاطمی برگزار می‌شود

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف: طرح تعالی خانواده با هدف ترویج فرهنگ فاطمی برگزار می‌شود

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف گفت: طرح تعالی خانواده همسران کارکنان سازمان اوقاف با هدف ترویج فرهنگ فاطمی در بین آحاد مختلف جامعه برگزار می‌شود.

 شنبه 19 اسفند 1396   81  0      


معصومه فرزانه در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز بزرگداشت مقام مادر و زن، همه ساله برنامه‌ای برای تجلیل از بانوان همکار در سازمان و همسران سایر کارکنان در سازمان اوقاف تدارک دیده می‌شود.

وی افزود: این برنامه هر سال به شیوه‌ای متفاوت برگزار می‌شود و شامل جشنواره‌های گوناگون است؛ امسال هم در راستای ارتقا سلامت معنوی در بین کارکنان و همسران آنها، برنامه‌ریزی جامعی صورت گرفت و اردویی سیاحتی – زیارتی در شورای فرهنگی سازمان به تصویب رسید.

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بخش‌های مختلف سازمان در این برنامه دخیل بوده‌اند گفت: از دو هفته پیش ثبت نام برای شرکت در این برنامه شروع شد.

وی ادامه داد: استفاده از سخنرانی استاد فرحزادی در این اردو یکی از بخش‌های مهمی بود که با استقبال بانوان شرکت‌کننده روبرو شد.

فرزانه با بیان اینکه یکی از مستبصرینی که مذهب تشیع را نیز برگزیده است در این برنامه به سخنرانی برای بانوان پرداخت خاطرنشان کرد: توسل به حضرت زهرا(س) یکی از مهمترین بخش‌های این سخنرانی بود.

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه، ارتقا سطح معنوی خانواده‌ها را هدف اصلی این برنامه دانست و گفت: زمانی که مادران، از سلامت و نشاط معنوی برخوردار باشند، تمام اعضای خانواده از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: زنان و مادران ایرانی باید بیاموزند که تمام مسائل و مشکلات خانوادگی را باید با استفاده از مهارت‌های معنوی و تربیتی، به فرصت تبدیل کرده و در این مسیر، از اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه حضرت زهرا(س) مدد بجویند تا در مسیر زندگی به رشد و کمال دست یابند.

فرزانه با اشاره به استقبال گسترده بانوان شرکت‌کننده از برنامه‌های در نظر گرفته عنوان کرد: برخی از بانوان خواستار اجرای برنامه‌های این چنینی طی چند نوبت در سال هستند.

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: استفاده از بانوان مشاور و مبلغه برای پاسخگویی به مسائل شرعی، تربیتی، خانوادگی و روانشناختی هم در دستور کار طرح تعالی خانواده همسران کارکنان سازمان اوقاف قرار دارد.

وی ادامه داد: حضور در حرم مطهر حضرت معصومه(س) و زیارت مسجد مقدس جمکران و همچنین برنامه‌ای فرهنگی با موضوع انتظار و مهدویت در این مکان نورانی از جمله بخش‌های این طرح به شمار می‌رود که برنامه اخیر از ساعت 14:30 در جمکران آغاز خواهد شد.

فرزانه با بیان اینکه به دنبال معرفی حضرت زهرا(س) به عنوان الگویی کامل و جامع به همه زنان و مردان ایرانی هستیم عنوان کرد: عفت و حیای فاطمی، موضوعی است که به دنبال ترویج آن در سطح جامعه خواهیم بود؛ اگر بتوانیم ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی ایشان در محیط خانواده و اجتماع را به درستی تبیین کنیم آنگاه می‌توانیم افتخار کنیم که در مسیر آن حضرت حرکت می‌کنیم.

مسئول امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امروز دشمنان با استفاده از ابزارهای گوناگون در جنگی تمام عیار با ملت مسلمان به سر می‌برد و به دنبال ترویج دین‌گریزی است ولی می‌توان با اتکا به قرآن و فرهنگ اهل بیت(ع)، به مقابله با آنها پرداخت و برای این منظور، باید نسل آینده را با فرهنگ فاطمی آشنا کرد و در این مسیر، بهترین نوع تبلیغ، عمل بر اساس آموزه‌های دینی و مکتب اهل بیت(ع) است نه اینکه فقط به صورت زبانی مسائل را بیان کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار