• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیت‌‌الله سعیدی تاکید کرد: بقاع امامزادگان سنگر مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان هستند

آیت‌‌الله سعیدی تاکید کرد: بقاع امامزادگان سنگر مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان هستند

امام جمعه قم با بیان اینکه در مراسم‌ها و برنامه‌های فرهنگی باید آثار بزرگان و محققان دینی منعکس شود، اظهار کرد: بقاع امامزادگان سنگر مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان هستند به همین علت باید به آن‌ها به شیوه مطلوب پرداخته شود.

 دوشنبه 21 اسفند 1396   85  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در جمع مدیرکل اوقاف و اعضای ستاد آرامش بهاری قم با اشاره به اجرای این طرح در راستای عمل به مطالبات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: ایشان خواستار تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی هستند و طرح آرامش بهاری نیز در همین مسیر اجرایی شده است.
وی افزود: سازمان اوقاف و ادارات کل آن در استان‌ها باید به این مسئله نگاه ویژه رسانه‌ای داشته باشند تا همه اقشار از هدف و نحوه اجرای آرامش بهاری اطلاع یابند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه تبلیغ دین در هر زمان دارای لوازم و ابزارهای خاصی است گفت: لازم است از شیوه‌های نوین در این زمینه بهره گرفته شود.
وی ادامه داد: در عین حال تکیه بر روش‌های سنتی تبلیغ از جمله تبلیع چهره به چهره که در طرح آرامش بهاری مورد توجه قرار گرفته هم ضروری است.
آیت‌الله سعیدی عنوان کرد: هر چند دشمنان برای فراموشی روش‌های سنتی تلاش‌های بسیاری را انجام داده‌اند ولی روش‌های سنتی تبلیغ باید در کنار روش‌های جدید مورد تاکید جدی قرار داشته باشند.
امام جمعه قم با اشاره به لزوم محوریت بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان در طرح‌های فرهنگی نوروزی گفت: در نوروز 97 اجرای طرح آرامش بهاری با ماه رجب همزمان شده و بر همین اساس لازم است از مناسبت‌های مختلف این ماه از جمله اعتکاف به شیوه مطلوب یاد شود چرا که این فرهنگ و سنت غنی اسلامی، جوانان را از هجمه‌های فرهنگی دشمن مصون نگاه می‌دارد.
وی با اشاره به تبلیغات و هزینه‌های سنگین صورت گرفته از سوی بیگانگان برای به انحراف کشاندن جوانان مسلمان تصریح کرد: اعتکاف اقدام پسندیده و مهمی است که سد محکمی در برابر هجمه‌های تبلیغاتی دشمن ایجاد می‌کند.
آیت‌الله سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در مراسم و برنامه‌های فرهنگی باید آثار بزرگان و محققان دینی منعکس شود خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه در حقیقت سنگر مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان به شمار می‌روند.
تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) خواستار تبلیغ بیشتر سنت حسنه وقف در قالب طرح‌های فرهنگی همچون آرامش بهاری شد و افزود: تبلیغ فرهنگ وقف به‌عنوان یک اولویت باید دنبال شود زیرا در راستای توسعه فعالیت‌های مختلف فرهنگی و دینی اثرگذاری بالایی دارد.
وی در خاتمه با تاکید بر هماهنگی و هم افزایی میان مسئولان استان برای به سرانجام رسیدن و تحقق همه اهداف طرح‌های فرهنگی گفت: بحمدالله مسئولان استان با صفا و صمیمت و بدون حاشیه کار خود را دنبال می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار