• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با حضور رئیس سازمان اوقاف:طرح‌های عمرانی اوقاف قم به بهره‌برداری رسیدند

با حضور رئیس سازمان اوقاف:طرح‌های عمرانی اوقاف قم به بهره‌برداری رسیدند

آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی اداره کل اوقاف استان قم با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف برگزار شد.

 پنج شنبه 22 شهریور 1397   80  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی اوقاف در سطح استان قم پیش از ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در آستان مقدس امامزاده شاه جمال(ع) برگزار شد.
در این مراسم سید مهدی صادقی استاندار قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل برخی ادارات دولتی، مدیران و معاونان سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف استان قم، نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و جمعی از مردم شریف استان حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مقدم مدیرکل اوقاف استان قم طی سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر، با بیان اینکه راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور، تدبیر رهبر معظم انقلاب یعنی اهتمام نسبت به اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: اگر این مولفه‌ها مورد توجه قرار بگیرند خلأهای اقتصادی موجود همچون بیکاری، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و گرانی رفع خواهند شد.
وی افزود: همه مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را می‌توان به گونه‌ای زیبا در بقاع متبرکه و حرم‌های مطهر امامزادگان مشاهده کرد.
در ادامه و پس از نمایش کلیپی از مجموعه طرح‌های به اتمام رسیده و در حال انجام اداره کل اوقاف استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی رئیس سازمان اوقاف به سخنرانی پرداخت.
وی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی در قیام عاشورا و حرکت امام حسین(ع) به خوبی مشاهده می‌شود گفت: فرماندهان نظامی همیشه به دنبال فرمان‌بری نیروهای تحت امر هستند ولی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در اوج تنهایی و غربت، رفع بیعت کردند تا آنها که می‌خواهند بمانند، بر اساس آگاهی و شناخت این کار را انجام دهند.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: موقوفات یادگار واقفان و خیرینی از بین مردم هستند، سرمایه موقوفات جزو منابع دولتی نیستند و در عین حال خصوصی هم نیستند بلکه مربوط به عموم جامعه می‌باشند.
محمدی با بیان اینکه واقف می‌تواند حق تولیت و مدیریت موقوفه را برای خود و نسل خود محفوظ نگاه دارد گفت: این مسئله جزو ویژگی‌های جامع سنت حسنه وقف به شمار می‌رود، سازمان اوقاف از خیرین می‌خواهد اموالشان را در راه خدا وقف کنند و خودشان مدیریت آن را بر عهده بگیرند تا اعتماد کاملی در زمینه هزینه کرد درآمدها داشته باشند.
در انتهای این مراسم هم با حضور رئیس سازمان اوقاف و دیگر مهمانان حاضر، مجموعه طرح‌های عمرانی اوقاف استان قم به طور رسمی افتتاح شدند.
این طرح‌ها شامل احداث 56 واحد اقامتی ارزان‌قیمت برای زائران، ده‌ها واحد مسکونی و تجاری و 30 هزار متر مربع محوطه‌سازی و تسطیح قبور در بقاع متبرکه هستند که با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان به انجام رسیده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار