• امروز سه شنبه ششم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیت الله علوی گرگانی:  موکب های اوقاف در ایام اربعین مروج خلوص نیت باشند

آیت الله علوی گرگانی: موکب های اوقاف در ایام اربعین مروج خلوص نیت باشند

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: خلوص نیت مهمترین مسئله ای است که باید در موکب های اربعین به ویژه موکب های سازمان اوقاف ترویج و تبلیغ شود.

 پنج شنبه 4 مهر 1398   55  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در جمع مدیر کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و برخی از مسئولان موکب‌های اربعین ضمن تقدیر و تشکر از این سازمان به دلیل برپایی موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی به زائران ابراز کرد: مسئولیت بزرگی بر دوش شما گذاشته شده که امیدوارم با عنایات الهی به بهترین وجه از عهده آن برآیید.
وی افزود: نصیحت کردن به معنای خیرخواهی برای طرف مقابل یکی از مهمترین مسائلی است که در دین اسلام به آن اشاره شده و حتی مسلمانان باید پیشوای خود را نیز نصیحت کنند زیرا خیرخواه او هستند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه مبلغان دینی خیرخواهان جامعه محسوب می‌شوند خاطرنشان کرد: لازم است با هم‌افزایی و کمک و یاری یکدیگر به بهترین وجه کار خدمت‌رسانی به زائران امام حسین علیه السلام را انجام دهید.
وی ادامه داد: مهمترین مسئله ای که می‌توان در موکب‌های اربعین به آن پرداخت خلوص نیت است و هیچ فضیلتی بالاتر از این وجود ندارد.
آیت الله علوی گرگانی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم گفت: ایشان می‌فرمایند تمام مردم در هلاکت هستند جز عالمان و تمام عالمان در هلاکت هستند مگر آنها که عامل به علم خود باشند و تمام این دسته نیز در هلاکت هستند مگر اهل اخلاص و برای اهل اخلاص خطرهاست.
این مرجع تقلید بیان کرد: از این حدیث اهمیت مسئله خلوص نیت آشکار می‌شود زیرا فقط آنها که خالصانه عمل می‌کنند نجات می‌یابند و شیطان توانایی فریب دادن آنها را ندارد.
وی افزود: لازم است در این سفر روحانی و پیاده‌روی اربعین مردم را به اخلاص دعوت کنید زیرا این یک سفر تفریحی نیست و باید موجب ارتقاء روحانی انسان شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار