• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توسعه حوزه‌های علمیه و اقتصاد دانش‌بنیان مهمترین اولویت وقف هستند

توسعه حوزه‌های علمیه و اقتصاد دانش‌بنیان مهمترین اولویت وقف هستند

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: در شرایط کنونی، توسعه حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و امور پژوهشی و نیز کمک به جریان اقتصاد دانش‌بنیان، جزو مهمترین اولویت‌های وقف به شمار می‌روند.

 یک شنبه 12 آبان 1398   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در دیدار با آیت‌الله سعیدی اظهار کرد: هر سال دهه‌ای به عنوان گرامیداشت وقف در تقویم وجود دارد، فرصتی برای توجه بیشتر مسئولان اجرایی کشور به این مسئله مهم و اطلاع‌رسانی گسترد‌ه‌تر نسبت به وقف در سطح جامعه.
وی افزود: استفاده از نقطه نظرات بزرگان و اساتید حوزوی در زمینه وقف، یکی از برنامه‌هایی است که اداره کل اوقاف قم در این دهه پیگیر آن است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه مجموعه اوقاف قم در طول سالیان گذشته و به واسطه فعالیت مدیران و کارکنان، شرایط خوبی دارد گفت: با این وجود کارهای بر زمین مانده‌ای هم وجود دارد که باید با اتکا به تلاش و جدیت بیشتر، در راستای رفع مشکلات و انجام امور گام برداریم زیرا توقعات از اوقاف قم هم فراوان است.
وی ادامه داد: انسجام داخلی مجموعه اوقاف میان نیروهای متعهد موجود، بزرگ‌ترین پشتوانه ما برای ادامه این مسیر با سرعت و شتاب بیشتر است.
اسکندری با بیان اینکه نیت بسیاری از موقوفات مربوط به نیازهای گذشته است گفت: امروز با تحولات چشمگیر فرهنگی و اجتماعی، نیازهای جدیدی به وجود آمده بنابراین شناسایی این نیازها و معرفی آنها به خیرین و نیکوکاران، در اولویت قرار دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: در شرایط کنونی در حوزه توسعه فناوری، اداره حوزه‌های علمیه و گسترش اقتصاد دانش‌بنیان، اولویت‌های بسیاری وجود دارد و لازم است با روش‌های گوناگون، وقف را به این سمت و سو سوق دهیم.
وی با بیان اینکه در زمینه استقلال حوزه‌های علمیه و با وجود تاکید امام و رهبری و مراجع عظام تقلید، باید به مسئله وقف توجه بیشتری شود گفت: واقفان باید به این موضوع عنایت بیشتری داشته باشند، بسیاری از موقوفات مربوط به حوزه‌های علمیه در دوران رژیم پهلوی ضایع شده‌اند و از حالت وقف در آمده‌اند بنابراین باید به این مسئله توجه شود.
اسکندری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ترویج وقف به منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: برای پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری و همچنین گسترش امور پژوهشی و دانشگاهی، می‌توان از ظرفیت وقف به خوبی استفاده کرد.
انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار