• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سردار گنجعلی:  بشریت مدیون شهید حاج قاسم سلیمانی است

سردار گنجعلی: بشریت مدیون شهید حاج قاسم سلیمانی است

یکی از فرماندهان سپاه گفت: نابودی داعش با حضور شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم محقق شد و بر این اساس، جهان بشری مدیون حاج قاسم است.

 شنبه 21 دی 1398   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سردار گنجعلی در چهارمین یادواره شهدای منطقه امامزاده جعفر شهید(ع) که با نام و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس برگزار شد اظهار کرد: رهبر انقلاب می‌فرمایند در مراسم و یادواره شهدا باید دو مطلب را به خوبی توضیح داد، نخست زندگی شخصی شهدا که چه سیره‌ای داشته‌اند، دوم آرمان‌ها و اهدافی که برای آن به شهادت رسیدند.
وی افزود: شهدا صرفا برای تصرف یا بازپس‌گیری خاک نرفتند بلکه هدفی والاتر داشتند، تربیتی والا بر آنها حاکم بوده که این چنین برای اسلام و قرآن جانشان را فدا کردند البته برای رسیدن به این مقام باید از خود گذشت تا بعد بتوان از تعلقات دنیایی گذر کرد.
این فرمانده سپاه با بیان اینکه شهدا حق زیادی بر گردن ملت ایران دارند گفت: در طول دوران دفاع مقدس، هشت سال فشار شدید روی ایران وجود داشت، دشمن جنگ را به شهرها کشانده بود و ضد انقلاب از گوشه و کنار سر برآورده بودند، در سال‌های بعد از آن هم بارها شاهد فتنه‌های گوناگون بودیم که همه اینها به برکت خون شهدا و ایستادگی ملت ایران خنثی شده است.
وی به پنج جنگ شدید علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی، جنگ سایبری، جنگ روانی و جنگ نبایتی این پنج نوع هستند ولی حماسه‌های زیادی را در برابر همه این جبهه‌ها شاهد بوده‌ایم که از سوی ملت ایران محقق شده است.
گنجعلی توکل به خداوند را نخستین عامل پیروزی ملت ایران در طول 40 سال گذشته دانست و تصریح کرد: رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای، حضور همیشگی ملت در صحنه و نیروهای مسلح ایثارگر و شهادت‌طلب، دیگر عناصر این پیروزی هستند.
این فرمانده سپاه به شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: او نمونه یک فرمانده انقلابی، شهادت‌طلب، فداکار و ولایت‌مدار بود که از ابتدای انقلاب و در طول دوران جنگ و بعد از آن همیشه در خدمت اسلام و کشور بوده است.
وی به ویژگی‌های شخصیتی و نظامی حاج قاسم سلیمانی اشاره و خاطرنشان کرد: او متخلق به اخلاق الهی بود و تقوا و اخلاص، خصوصیت بارز او به شمار می‌رفت.
گنجعلی در ادامه به خاطراتی از حضور شهید حاج قاسم سلیمانی در سوریه پرداخت و گفت: او به حق فرمانده دل‌ها بود، خودش در خط مقدم مبارزه حضور می‌یافت و رزمندگان با مشاهده او نیرویی مضاعف می‌گرفتند.
این فرمانده سپاه تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی در عین اخلاق‌مدار بودن، بسیار قاطع بود.
وی به فتنه‌ بزرگ اعتقادی داعش در جهان اسلام اشاره و ابراز کرد: در حالیکه بخش‌های مهمی از عراق توسط این تروریست‌های تکفیری اشغال شده بود ولی با تلاش حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم، جهان از این فتنه پاک شد، به عبارتی بشریت مدیون حاج قاسم سلیمانی است.
گنجعلی افزود: بسیج سوریه توسط شهیدان حاج قاسم سلیمانی و همدانی ایجاد شد و همین نیروی مردمی، تکفیری‌ها را شکست داد؛ در دوران جنگ 33 روزه و 22 روزه و بعد از آن هم حضور حاج قاسم سلیمانی بود که سبب شد صهیونیست‌ها شکست بخورند.
این فرمانده سپاه با بیان اینکه در هیچ عرصه‌ای نمی‌توان از نقش حاج قاسم سلیمانی غافل بود گفت: امروز دشمنان دریافته‌اند مقاومت عنصر اساسی ملت ایران در پیروزی است به همین دلیل بر مذاکره اصرار دارد ولی باید بدانیم خداوند وعده پیروزی داده است البته اگر به وظیفه خود عمل کنیم یعنی در راه خداوند از هیچ قدرتی نهراسیم و صبر و استقامت پیشه کنیم.
وی به انتقام سخت جمهوری اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امروز زبان همه دشمنان بسته شده البته این راه ادامه دارد و نمی‌گذاریم پرچم مقاومت به زیر کشیده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار