• امروز دوشنبه هجدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیر کل اوقاف استان قم عنوان کرد؛ مردم از حضور در آرامستان‌های بقاع متبرکه خودداری کنند

مدیر کل اوقاف استان قم عنوان کرد؛ مردم از حضور در آرامستان‌های بقاع متبرکه خودداری کنند

مدیر کل اوقاف استان قم گفت: با توجه به لزوم رعایت بهداشت فردی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، از مردم می‌خواهیم از حضور در آرامستان‌های بقاع متبرکه خودداری کنند.

 پنج شنبه 22 اسفند 1398   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری اظهار کرد: مردم ایران در آخرین پنجشنبه هر سال، سنتی حسنه را بجا می‌آورند و بر سر مزار آشنایان، دوستان و اقوام درگذشته خویش حاضر می‌شوند و برای آنها طلب آمرزش می‌کنند.
وی افزود: امسال اما در شرایطی هستیم که انجام این سنت حسنه به صلاح نیست زیرا شیوع بیماری کرونا موجب شده رعایت اصول اساسی بهداشت فردی و اجتماعی در اولویت باشد و تجمع در مکان‌های عمومی، خلاف این اصول است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه استان قم دارای آرامستان‌هایی هستند و گلزار شهدا هم در جوار برخی از این امکان مقدسه قرار دارد بنابراین از مردم شریف استان می‌خواهیم امسال و به مناسبت آخرین پنجشنبه سال، در این مکان‌های حضور پیدا نکنند.
وی ادامه داد: ان شاءالله ثواب قرائت فاتحه و آیاتی از کلام‌الله مجید برای شادی روح درگذشتگان بدون حضور بر سر مزار آنها نیز به آنها خواهد رسید و روح آنها از رعایت اصول بهداشتی توسط بازماندگان با هدف جلوگیری از گسترش بیماری خوشنود می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار