• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

3 هزار بسته معیشتی اوقاف قم در بین نیازمندان توزیع شده است/ اعتبار 11 میلیارد ریالی برای تهیه سبدهای حمایتی

3 هزار بسته معیشتی اوقاف قم در بین نیازمندان توزیع شده است/ اعتبار 11 میلیارد ریالی برای تهیه سبدهای حمایتی

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: طی دو مرحله، سه هزار بسته معیشتی در بین اقشار نیازمند توزیع شده است.

 شنبه 27 اردیبهشت 1399   308  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‎‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا در کشورمان و همچنین لزوم کمک به نیازمندان و اقشار کمتربرخوردار، طرح تهیه و توزیع بسته‎های معیشتی، از اسفندماه در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.
وی افزود: پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با تدارک وسیعی که صورت گرفت، از محل موقوفات و کمک‎های خیرین، 1500 بسته بسته معیشتی به ارزش تقریبی هر بسته 380 هزار تومان تهیه شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این بسته‎ها شامل مواد غذایی و ملزومات بهداشتی بودند گفت: کار بسته‎بندی این ارزاق با حضور خدام بقاع متبرکه و گروه‎های جهادی با مرکزیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) صورت گرفت.
وی ادامه داد: مراکز افق بقاع متبرکه بخش‎های مختلف استان، کار شناسایی خانواده‎های نیازمند را پیش از ایام نوروز انجام دادند و سبدهای حمایتی هم متناسب با تعداد اعلامی از سوی هر مرکز، به نام نامی امامزادگان بسته‎بندی شد.
اسکندری خاطرنشان کرد: این بسته‎های حمایتی پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با کمک عوامل اجرایی بقاع متبرکه در بین نیازمندان توزیع شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و لزوم توجه به مواسات و همدلی مومنانه اشاره و ابراز کرد: بر این اساس مرحله دوم تهیه و توزیع بسته‎های معیشتی در اولویت اداره کل اوقاف قم قرار گرفت.
اسکندری با بیان اینکه هیئت امنا، خدام و ائمه جماعات بقاع متبرکه، خانواده‌های نیازمند محدوده هر بقعه را شناسایی کرده‎اند عنوان کرد: در ادامه عوامل توزیع، بسه‌های حمایتی را درب منزل آنها تحویل می‌دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: صدها نفر از خدام افتخاری و اعضای گروه‎های جهادی، در تهیه، بسته‎بندی و توزیع سبدهای معیشتی نقش‎آفرینی کردند.
وی ادامه داد: به این ترتیب طی دو مرحله، 3 هزار بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال، توسط اداره کل اوقاف قم تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار