• امروز سه شنبه ششم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت‌الاسلام فرحزاد:  بزرگترین هجمه دشمنان علیه اسلام، نمایش اسلام افراطی است

حجت‌الاسلام فرحزاد: بزرگترین هجمه دشمنان علیه اسلام، نمایش اسلام افراطی است

کارشناس برنامه «تسبیح سحر» گفت: یکی از بزرگ‌ترین جنایات و هجمه‌های دشمنان علیه دین اسلام، معرفی اسلام تقلبی و افراطی بوده در حالیکه آیین حضرت محمد(ص)، دین محبت و مهرورزی است.

 پنج شنبه 1 خرداد 1399   4  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد، سحرگاه پنجشنبه در ویژه برنامه «تسبیح سحر» که از جوار حرم مطهر امامزاده جعفر شهید(ع) به صورت زنده از سیمای مرکز قم روی آنتن رفتن رفت اظهار کرد: اسلام دین رحمت است و امام باقر(ع) در روایتی می‌فرمایند اگر دین را در یک کلمه معنا کنیم، به معنای محبت و مهرورزی است.

وی افزود: بیشتر جنگ‌هایی که در اسلام وجود داشته‌اند، برای دفاع بوده یا اینکه هدف، دستگیری از دیگران دلیل آن جنگ بوده است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم و خطاب به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید «تو را نفرستادیم مگر برای رحمت نسبت به بندگان» عنوان کرد: این رحمت الهی برای قشر خاص، زمان خاص و عالم خاصی نیست بلکه متعلق به همه عوالم، همه زمان‌ها و همه افراد است.

وی ادامه داد: رحمت نسبت به ظالمان، این است که جلوی شر و بدی بیشتر آنها گرفته می‌شود و به این ترتیب بار گناهانشان هم کمتر خواهد شد.

فرحزاد خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) رحمة للعالمین بودند پس ما که پیرو آن حضرت هستیم نیز باید اینگونه باشیم و به یکدیگر محبت بورزیم؛ در طول شبانه‌روز واجب است که 17 رکعت نماز بخوانیم و در 10 رکعت از آن، شروع کلام با نام بردن خداوند به نام رحمانیت و رحیمیت است.

کارشناس برنامه تسبیح سحر با اشاره به دغدغه نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع)، دفاع از مظلومان بوده است گفت: یکی از جنایاتی که دشمنان اسلام کرده‌اند، معرفی این دین الهی به عنوان مکتبی خشن بوده و در این راه از گروه‌های افراطی مانند داعش و سایر تکفیری‌ها استفاده کرده‌اند در حالیکه اسلام، تمام و کمال رحمت است و حضرت محمد(ص) نماد این رحمانیت بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبران الهی علاوه بر منطق و برهان، با قلوب مردم هم ارتباط می‌گرفتند و از رفتار نیک برای تاثیرگذاری بر آنها بهره می‌بردند تصریح کرد: عملکرد خوب انبیاء و اولیاء، بیش از منطق و استدلال آنها بر مردم تاثیر داشته و آنها را به سوی خداوند سوق داده است.

فرحزاد افزود: در روایت است که پیامبر اکرم(ص) فرمودند اصل دین، محبت من و اولادم است، وهابیت نماد اسلام تقلبی است، به ظاهر مسلمان هستند ولی اصل دین را کنار گذاشته‌اند چرا که نه به اهل بیت(ع) اعتقاد دارند و نه به هم کیشان خود و سایر مردم رحم می‌کنند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به احادیثی مینی بر اهمیت نوع رفتار با دیگران عنوان کرد: هرگونه که با دیگران رفتار کنیم، همانطور با ما برخورد خواهد شد، اگر به دیگران رحم کنیم و محبت ورزیم، جامعه نیز همانطور با ما رفتار می‌کند وگرنه اگر سخت بگیریم، دیگران هم بر ما سخت خواهند گرفت.

وی گفت: اگر مردم نسبت به یکدیگر رحم کنند، رحمت الهی چنان بر سر جامعه باریدن می‌گیرد که کسی نمی‌تواند آن را جمع کند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار