• امروز سه شنبه ششم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت‌الاسلام فرحزاد:  پیام روز قدس، اجتناب و برائت از ظلم است

حجت‌الاسلام فرحزاد: پیام روز قدس، اجتناب و برائت از ظلم است

کارشناس برنامه «تسبیح سحر» گفت: روز قدس روزی است که از ظلم صهیونیست‌‌ها نسبت به فلسطینی‌ها برائت می‌جوییم و پیام اصلی آن، برائت و اجتناب از هرگونه ظلمی است.

 شنبه 3 خرداد 1399   2  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام حبیب‌الله فرحزاد، سحرگاه جمعه در برنامه «تسبیح سحر» که به صورت زنده و از جوار آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و محمد(ع) روی آنتن سیمای مرکز قم رفت با اشاره به روایات اسلامی اظهار کرد: خداوند کسی را به جهنم نمی‌برد مگر اینکه از گفتن کلمه لا اله الا الله ابا کند البته این مسئله شرطی هم دارد و آن شرط، پذیرفتن مسئله ولایت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.
وی افزود: حقیقت آن است که هیچ دوزخی بالاتر از بی خدایی و دور بودن از پروردگار عالم نیست و اگر کسی خودش عامل این مسئله شد، جهنمی است.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه قطعا خداوند از هر کسی نسبت به بندگانش نزدیک‌تر و نسبت به آنها با محبت‌تر است گفت: بر این اساس لازم است ارتباط خود را با خداوند تقویت کنیم و هیچ کس را مانند او دوست و همراه خود ندانیم.
وی در ادامه به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اشاره و ابراز کرد: مهمانی خداوند در حال اتمام است، ماهی که در آن هر کاری ثواب فراوانی دارد، حتی خواب و نفس کشیدن انسان عبادت محسوب می‌شود و قرائت یک آیه قرآن، ثواب یک ختم کتاب را دارد.
فرحزاد با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند در ماه رمضان، درهای بهشت به روی بندگان گشوده شده است گفت: باید دعا کنیم این درها هیچگاه به روی انسان بسته نشوند.
کارشناس برنامه «تسبیح سحر» عنوان کرد: آیت‌الله مرعشی نجفی می‌فرمودند بیداری سحر تاثیر فراوانی بر انسان دارد حتی اگر آدمی به نماز شب و عبادت مشغول نباشد؛ در روایت است که شیعیان ابتدای شب می‌خوابند و هنگام سحر بیدارند، این یکی از راه‌هایی است که انسان می‌تواند درهای بهشت را به روی خود باز نگاه دارد.

وی ادامه داد: افرادی که توفیق یافته‌اند خدمت امام عصر(عج) برسند، چند ویژگی داشته‌اند، نخست اینکه نسبت به اقامه نماز اول وقت اهتمام داشته‌اند و دیگر اینکه از ظلم به دیگران پرهیز می‌کنند.
فرحزاد با اشاره به روز قدس خاطرنشان کرد: در این روز به حمایت از فلسطینی‌ها بر می‌خیزیم و از ظلم صهیونیست‌ها برائت می‌جوییم، البته باید مراقب باشیم خودمان هم اهل ظلم به دیگران نباشیم، ظلم گاهی نسبت به همسر است، گاه نسبت به همسایه و گاه نسبت به یک ملت که انسان باید از همه آنها بری باشد.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه در قرآن، پنج برابر آیات مربوط به نماز، توصیه به انفاق و صدقه شده است گفت: چه بسیار افرادی که به خاطر صدقه و انفاقی هر چند کوچک، مورد لطف خداوند قرار گرفته و اعمال آنها مورد قبول قرار گرفته است.
وی افزود: آمارها گویای کاهش جرم و جنایت در ماه رمضان هستند، این مسئله باید در تمام طول سال ادامه داشته باشد و نگذاریم درهای بهشت به رویمان بسته شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار