• امروز سه شنبه ششم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت‌الاسلام شیری:  رمضان فرصتی برای تسریع در رسیدن به مقام بندگی است

حجت‌الاسلام شیری: رمضان فرصتی برای تسریع در رسیدن به مقام بندگی است

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف گفت: همه روزها از آن خدا هستند ولی رمضان فرصتی است که رحمت و برکت الهی بیش از گذشته نازل شده و موجب تسریع در رسیدن آدمی به مقام بندگی می‌شود.

 شنبه 3 خرداد 1399   3  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین شوزب شیری، سحرگاه شنبه در ویژه برنامه «تسبیح سحر» که از جوار آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و محمد(ع) به صورت زنده روی آنتن سیمای مرکز قم رفت اظهار کرد: در روایت است که آدمی بعد از سفر مکه یا زیارت امامی معصوم، نوری در دل و پیشانی او وجود دارد تا زمانی که معصیتی مرتکب شود؛ ماه رمضان هم اینگونه است و نور رمضان، روزه‌داران را در بر گرفته به شرطی که مراقبت کرده و این نور را حفظ کنند.

وی افزود: توبه امری طبیعی است و آدمی باید با استفاده از فرصت‌هایی مانند ماه رمضان، به این توفیق نائل آید.

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بسیاری از اموراتی که خداوند به انسان عطا می‌کند مختص ماه رمضان نیست گفت: البته رمضان فرصتی است که انسان می‌تواند زمینه نزول رحمت الهی را در همه ایام سال به وجود بیاورد.

وی ادامه داد: در ضیافت‌الله زمینه جذب رحمت و مغرفت الهی بیشتر است به طوری که در دیگر ماه‌ها باید روزهای زیادی صرف شوند تا به این درجه از کمال دست یابیم.

شیری با اشاره به مشکلات اجتماعی عصر حاضر عنوان کرد: رمضان فرصتی است که امداد الهی نصیب آدمی شده و ارتباط با اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، این مشکلات را برطرف خواهند کرد.

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اگر در شب‌های قدر قرآن بر سر می‌گیریم، نیت‌مان زندگی همیشگی زیر سایه کلام وحی است گفت: آدمی باید به درجه‌ای برسد که نور الهی در او جلوه‌گر شده و به واسطه او، دیگران هم به آرامش و نجات دست یابند.

وی تصریح کرد: قم و چند شهر دیگر در لسان اهل بیت(ع)، به صورت ویژه مورد تاکید و توجه قرار گرفته‌اند به طوری که روایات فراوانی در این زمینه وجود دارد.

شیری به حضور سفرای ائمه اطهار(ع) در شهرهای مختلف ایران از جمله قم گفت: قم همیشه به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگ اهل بیت(ع) مطرح بوده است؛ فقها و محدثان بزرگی در این شهر سکونت داشته‌اند و اینک بقاع متبرکه آنها ملجأ و پناهگاه شیعیان محسوب می‌شود.

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: حضور سفرای ائمه اطهار(ع)، موجب تمدن‌سازی اسلامی در قم شده و برکات فراوانی برای مردم به همراه داشته است.

وی در پایان با تشکر از پخش ویژه برنامه «تسبیح سحر» طی ماه مبارک رمضان از جوار بقاع متبرکه شاخص قم گفت: این اقدام صدا و سیمای مرکز قم و اداره کل اوقاف، موجب آشنایی بیشتر مخاطبان با امامزادگان شده است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار