• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

وداع با رمضان وداع با خوبی‌ های ماه خدا نیست

وداع با رمضان وداع با خوبی‌ های ماه خدا نیست

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: وداع با ماه رمضان به معنای وداع با خصوصیات و وظایفی نیست که در این ماه نسبت به آنها اهتمام داریم.

 شنبه 3 خرداد 1399   19  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اظهار کرد: رمضان ماه برکت و رحمت الهی است و در این ماه، ثواب کارهای نیک چندین برابر محاسبه می‌شود، علاوه بر این ماهی است که روزه‌دار با تمرین گرسنگی و تشنگی، به یاد فقرا و نیازمندان هم می‌افتد و رنجی را می‌چشد که آنها همه روزه می‌کشند.

وی افزود: انس با کلام وحی و ارتباط بیشتر و موثرتر با خداوند در شب‌های قدر، از دیگر برکاتی است که نصیب روزه‌داران واقعی می‌شود، کسانی که نه فقط گرسنگی و تشنگی را تحمل می‌کنند، بلکه از سایر گناهان هم دوری جسته و خود را برای یک زندگی بهتر آماده می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این همه نعمت و برکت به واسطه ماه رمضان، لایق شکرگزاری ویژه‌‌ای است خاطرنشان کرد: در لحظات پایانی ماه رمضان و به خاطر نعمت‌های بی شماری که به واسطه این ماه مقدس نصیب انسان‌ شده، غمی بر دل آدمی می‌نشیند زیرا سفره رحمت الهی دیگر آنگونه که در رمضان گسترده بود، در اختیار بندگان قرار ندارد هر چند می‌توان بهره معنوی آن را تا سال بعد حفظ کرد و سرمایه عمر ساخت.

وی ادامه داد: بر این اساس لازم است سجده شکر به درگاه خداوند بجا آوریم و از او بخواهیم این رمضان را آخرین رمضان عمرمان قرار ندهد و توفیق روزه‌داری در سال بعد را هم داشته باشیم و اگر صلاح در پایان عمر ماست، ما را غرق رحمت خویش کند چرا که تنها به این واسطه به نجات و رستگاری خواهیم رسید.

اسکندری افزود: یکی از برکات ماه رمضان، مهربانی انسان‌ها نسبت به یکدیگر است، در این ماه از خطاهای یکدیگر می‌گذریم و با همدیگر مهربان‌تر هستیم بنابراین شایسته است این خصلت‌های نیک برای ماه‌های آینده ادامه نیز تداوم داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به دعای وداع با ماه رمضان عنوان کرد: هر چند با ماه خدا وداع می‌کنیم، ولی با خصوصیاتی که در این ماه نورانی کسب کردیم وداع نمی‌کنیم، انس با قرآن، تقوای الهی، دستگیری از نیازمندان و دیگر صفات پسندیده‌ای که در رمضان نسبت به آنها اهتمام ویژه‌ای داریم، در دیگر روزهای سال هم باید ادامه داشته باشند و تقویت شوند زیرا همه روزها از آن خداست و تلاش برای کسب رحمت و مغفرت الهی در همه روزها و ماه‌ها، مهمترین وظیفه انسان است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار