• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت‌الاسلام مومنی:  توسل به ائمه(ع) کلید برکت الهی است

حجت‌الاسلام مومنی: توسل به ائمه(ع) کلید برکت الهی است

استاد حوزه علمیه گفت: اگر به دنبال خیر و برکت الهی هستیم، کلید این برکت در دست ائمه اطهار(ع) و توسل به آنهاست.

 شنبه 7 تیر 1399   5  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی پنجشنبه شب در ویژه برنامه «ماهتاب» که به مناسبت دهه کرامت از جوار حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) به صورت زنده روی آنتن سیمای مرکز قم رفت با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات اسلامی اظهار کرد: در کتاب خدا آمده است برای پناه بردن به حضرت دوست، به وسیله‌ای تقرب بجویید، اهل بیت(ع) هم وسیله ارتباط و تقرب به خداوند هستند و از این رو توسل به آنها دارای سند قرآنی است.
وی افزود: امام جواد(ع) در روایتی می‌فرمایند وقتی می‌خواهید به پدرم سلام بدهید، او را امام رئوف بنامید و بگویید سلام بر بر کسی عامل شادی قلب است؛ صرف تشرف به حرم اهل بیت(ع) بهجت و سروری در دل مومنان قرار می‌دهد که در هیچ جای دیگری یافت نمی‌شود.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه زیارت امام رضا(ع) بر اساس گفته حضرت جواد(ع)، غم را از دل زائر بیرون می‌کند گفت: اگر به دنبال خیر و برکت الهی هستیم، کلید این برکت در دست ائمه اطهار(ع) و توسل به آنهاست.
وی ادامه داد: پناه بردن به حرم‌های مطهر، سکون و آرامش را در قلب انسان حاکم می‌کند بنابراین باید مستمرا به آنها پناهنده شویم.
مومنی با بیان اینکه اگر به اصل دعوت و توفیق زیارت در حرم مطهر ائمه و امامزادگان معتقد هستیم نباید به حرف‌های بیهوده دیگران توجهی داشته باشیم گفت: زیارت یا به صورت حضوری است یا از راه دور صورت می‌گیرد که در هر صورت با توجه به نیت خالصانه زائر، تاثیر یکسانی دارد و ثواب و اجر اخروی و دنیوی خواهد داشت.
کارشناس برنامه‌های معارفی سیما عنوان کرد: در روایت است که برای حضور قلب بیشتر در زیارت از راه دور، بهتر است زائر در فضایی باز همچون بام خانه بایستد و به سمت حرم ائمه اطهار(ع) سلام عرض کند و زیارتنامه بخواند، ان شاءالله خداوند ثواب زیارت را به او خواهد داد.
وی در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به اینکه حضرات معصومین(ع) دارای حیات برزخی هستند و زیارت آرامگاه آنها مانند آن است که در زمان حیات به زیارتشان رفته باشیم گفت: زیارت دارای برکات مادی و معنوی فراوانی است و شواهد تاریخی فراوانی در این زمینه وجود دارد و هنوز هم می‌توان این مسائل را به عینه مشاهده کرد.
مومنی اهتمام شیعیان به تعظیم شعائر دینی و اقامه عزای سیدالشهدا(ع) موجب بقای مکتب اهل بیت(ع) شده است خاطرنشان کرد: فرهنگ زیارت، پیاده‌روی اربعین و مسائلی مانند اینها، خاری در چشم وهابیت است و آنها در اعمال تروریستی خود، این کینه را آشکار کرده‌اند.
این کارشناس مذهبی افزود: بالاترین ثواب زیارت مربوط به زیارت امام حسین(ع) است به طوری که گفته شده تا زمانی که زائر به حرم سیدالشهداء مشرف می‌شود و باز می‌گردد، این زمان جزو عمر او محسوب نمی‌شود، گناهانش بخشیده شده و ملائکه الهی سلام پیامبر خدا را به او می‌رسانند.
وی تصریح کرد: زائر حسینی با انبیاء و اولیای الهی محشور می‌شود و دعای او مستحاب خواهد بود.
مومنی با بیان اینکه بر اساس همین ثواب بالای زیارت حضرت سیدالشهداء(ع) است که تاکید شده هر روز از راه دور ایشان را زیارت کنید گفت: فرهنگ عاشوراست که اسلام و تشیع را زنده نگاه داشته و به همین دلیل زیارت امام حسین(ع) هم دارای ثواب بسیار فراوانی است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار