• امروز سه شنبه بیست و یکم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

حجت‌الاسلام صادقی واعظ:  تمام تلاش امام باقر(ع) آشتی دادن انسان با خداوند بود

حجت‌الاسلام صادقی واعظ: تمام تلاش امام باقر(ع) آشتی دادن انسان با خداوند بود

یک کارشناس مذهبی گفت: امام باقر(ع) در همه عمر تلاش کردند که پیروانشان را با خداوند آشتی دهند و ارتباط با پروردگار را در بین انسان‌ها تقویت کنند.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   4  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، ویژه برنامه «شمیم رحمت» به مناسبت سالروز شهادت امام باقر(ع)، دوشنبه شب به صورت زنده و از جوار حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) روی آنتن سیمای مرکز قم رفت.
اجرای این برنامه را مهدی تحویلدار بر عهده داشت و حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی واعظ به عنوان کارشناس مذهبی به ایراد سخن پرداخت.
وی با اشاره به هنگامه زندگی امام باقر(ع) که دوره شکوفایی اسلام بوده است گفت: انتقال حکومت و اشتغال ظالمان نسبت به یکدیگر و همچنین به وجود آمدن فرصت تضارب آرا و بیان معارف دینی، ظرفیتی را شکل داد که امام باقر(ع) توانستند به تربیت شاگردان فراوان بپردازند.
صادقی واعظ با بیان اینکه شاگردان امام باقر(ع) در حوزه‌های گوناگون تربیت و به نقاط مختلف جامعه اسلامی اعزام شدند گفت: این کار به دلیل لزوم بهرهمندی عموم شیعیان به علم امام باقر(ع) و معارف اهل بیت صورت می‌گرفت.
این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: ائمه معصومین(ع) همواره تلاش می‌کردند مسلمانان و شیعیان، تولیدکننده علم باشند ولی امروزه قدرت‌های جهانی عکس این مسئله را دنبال می‌کنند و سعی دارند مسلمانان را مصرف‌کننده خود نگه دارند، بنابراین وظیفه ماست که پیرو اهل بیت(ع) باشیم و در همه ابعاد زندگی، به آنها تاسی کنیم.
وی با اشاره به متد علمی امام باقر(ع) عنوان کرد: ایشان فرمودند من دوست دارم جوان شیعه را جز در دو حال نبینم، در حال کسب علم یا تعلیم آن؛ انتظار امام معصوم از ما این است که در حد نیاز زندگی خود، دانش بجوییم و موجب سربلندی خود و دیگران در دنیا و آخرت شویم.
صادقی واعظ ادامه داد: تلاش در راستای کسب دانش، نجات از جهل است، اگر انسان در این مسیر گام بردارد، چراغی در دست خواهد داشت و با نور دانش، مسیر زندگی را طی می‌کند.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه علمآموزی در اسلام اهمیت زیادی دارد گفت: شخصی از پیامبر(ص) شنید که به زودی می‌میرد، از ایشان پرسید در این فرصت کوتاه چه کنم و در جواب شنید که به دنبال کسب علم برو؛ این سوال و جواب نشان می‌دهد کسب دانش در اسلام چه جایگاهی دارد.
وی افزود: تلاش امام باقر(ع) و سایر ائمه اطهار(ع) این بوده که انسان‌ها خداوند را در زندگی در نظر آورند و در همه امور، آفریدگار عالم را شاهد و ناظر بر اعمال خود بدانند زیرا راز سعادت دنیا و آخرت، تسلیم در برابر اوست.
صادقی واعظ با اشاره به شیوع بیماری کرونا ابراز کرد: بشر با پیشرفت‌های چشمگیر، گمان می‌کرد هیچ چیز جلودار او نیست ولی این ویروس کوچک نشان داد همه چیز به دست خداست و بدون او نمی‌توان به هیچ چیز رسید.
وی ادامه داد: نبود خدا در زندگی آدمی، موجب سقوط و شقاوت است و بالعکس هر جا انسان خدا را در زندگی خود شاهد و ناظر دید و طبق دستورات الهی عمل کرد، به موفقیت و سعادت می‌رسد.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امام باقر(ع) در همه عمر تلاش کردند که پیروانشان را با خداوند آشتی دهند و ارتباط با پروردگار را در بین انسان‌ها تقویت کنند گفت: بسیاری از ما همواره خدا را فراموش کرده‌ایم، یک بار امتحان کنیم و کاملا مطابق دستورات او عمل کنیم و نتیجه‌اش را ببینیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار