• امروز سه شنبه بیست و یکم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

توسعه معارف شیعی مدیون امام باقر(ع) است/ مجالس عزا و شادی اهل بیت(ع) با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اجرا شود

توسعه معارف شیعی مدیون امام باقر(ع) است/ مجالس عزا و شادی اهل بیت(ع) با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اجرا شود

کارشناس مذهبی برنامه‌های سیما گفت: امام محمد باقر(ع) حق عظیمی بر گردن شیعیان دارند زیرا عمده علوم و معارف به وسیله ایشان و فرزند بزرگوارشان امام صادق(ع) به دست ما رسیده است.

 سه شنبه 7 مرداد 1399   5  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد، دوشنبه شب در ویژه برنامه کوی محبت که از جوار حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) روی آنتن شبکه دو سیما رفت اظهار کرد: امام محمد باقر(ع) حق عظیمی بر گردن شیعیان دارند زیرا عمده علوم و معارف به وسیله ایشان و فرزند بزرگوارشان امام صادق(ع) به دست ما رسیده است.
وی افزود: در دوره ایشان فضای سیاسی و اجتماعی جامعه اسلامی کمی باز و اختناق کم شده بود به همین دلیل ایشان از فرصت استفاده کرده و به نشر علوم مختلف پرداختند و لقب باقر هم به معنای شکافنده علوم، بر همین اساس به ایشان نسبت داده شده است.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امام زمان(عج) فرموده‌اند همواره در حال دعا برای شیعیان به ویژه گناهکاران هستند تا بخشیده شوند گفت: مگر می‌شود امام عصر(عج) دعایی کنند و مورد استجابت از سوی خداوند قرار نگیرد؟
وی ادامه داد: در شرایط کنونی که بیماری کرونا شیوع یافته، باید به درگاه الهی دعا کنیم و به امام زمان(عج) متوسل شویم تا این بلا از سر انسان‌ها کم شود.
فرحزاد با اشاره به روایتی از امام محمد باقر(ع) خاطرنشان کرد: ایشان فرموده‌اند ما از پشت پرده همه مسائل از جمله بلایا و مشکلات آگاه هستیم بنابراین بیشتر برای شیعیانمان دعا می‌کنیم.
کارشناس برنامه‌های معارفی سیما عنوان کرد: باید از خداوند بخواهیم توفیق عنایت فرماید تا خوشه‌ای از خرمن عالم‌گیر دریای علم و فضیلت ائمه معصومین(ع) بهره بگیریم.
وی با تاکید بر اقامه عزای امام باقر(ع) و حادثه عاشورا به عنوان تعظیم شعائر دینی گفت: البته باید پروتکل‌های بهداشتی را به دقت رعایت کنیم و در عین حال عزاداری برای سالروز شهادت ایشان را هم مورد توجه قرار دهیم ولو به وسیله نصب یک بیرق سیاه بر سر در خانه‌ها باشد.
فرحزاد در ادامه با اشاره به اهمیت برافراشته نگاه داشتن پرچم فرهنگ علوی و حسینی خاطرنشان کرد: گفته شد در قیامت، مهمترین چیزی که مورد سوال قرار می‌گیرد، مسئله ولایت است.
این کارشناس مذهبی افزود: ولایت در مقابل فروعات و احکام، مانند دریایی در برابر قطره‌های آب است چرا که اگر ولی نباشد، احکام و مسائل دینی هم به درستی آموزش داده نمی‌شوند، مولا و ولی در رأس همه امور است و پذیرش آن امری ضروری است.
وی گفت: تبلیغ مسئله ولایت، از اوجب واجبات است و بر همه امور برتری دارد، در روز عید غدیر هم خداوند به پیامبر اکرم(ص) گفت اگر مسئله ولایت را به مردم ابلاغ نکنی، رسالتت را به انجام نرسانده‌ای؛ این سخن الهی نشان می‌دهد علاوه بر ولایت‌مداری، باید تبلیغ مسئله ولایت را هم انجام دهیم.
فرحزاد با تاکید بر اهتمام شیعیان به تبلیغ مسئله غدیر و ولایت عنوان کرد: هر کاری که از دستمان بر می‌آید باید برای این کار انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار