• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

موقوفات قرآنی پاسخگوی ۱۰ درصد نیازها هم نیست

موقوفات قرآنی پاسخگوی ۱۰ درصد نیازها هم نیست

مسئول اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اداره کل اوقاف قم، گفت: منابع موقوفه اختصاصی قرآن شاید ده درصد نیازهایی است که داریم که بسیار اندک است.

 پنج شنبه 16 مرداد 1399   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، سیدسجاد موسوی، مسئول اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اداره کل اوقاف قم در حاشیه چهل و سومین دوره مسابقات اوقاف استان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت قرآن و وظیفه ذاتی اوقاف در این زمینه بیان کرد: اهمیت قرآن کریم برای هیچ انسان مومن و معتقد پوشیده نیست و کتاب زندگی و قانون اساسی برای بشریت است و ما وظیفه داریم در خدمت ترویج کلام الهی باشیم.
وی با بیان اینکه موقوفاتی در اختیار اوقاف است و واقفان خیراندیش موقوفاتی را در این زمینه قرار داده‌اند، افزود: آموزش قرآن، ترویج و برگزاری مسابقات جزء وظایف این نهاد است و این مسابقات را از سطح شهرستانی تا بین المللی در طول سالیان سال انجام داده و می‌دهد.
مسئول اوقاف ناحیه یک با بیان اینکه موقوفات قرآنی بسیار اندک است و پاسخگوی نیازها نیست تصریح کرد: مقداری از این نقیصه به ما باز می‌گردد زیرا در طول سالیان سال بدون اینکه از مردم تقاضا کنیم وارد این عرصه شوند خودمان به رفع نیازها و تامین بودجه‌های قرآنی پرداخته ایم.
وی افزود: ما نیکوکاران زیادی در کشور داریم که در زمینه‌های مختلف دینی و فرهنگی، وقف دارند و هزینه می‌کنند و اگر نیازهای قرآنی هم مورد فرهنگسازی قرار گرفته و برای مردم بیان شود قطعا شاهد افزایش موقوفات خواهیم بود.
موسوی بیان کرد: منابع موقوفه اختصاصی قرآن شاید ده درصد نیازهایی است که داریم که بسیار اندک است و عمدتا از منابع دیگر تامین بودجه می‌شود؛ بنابراین با توجه به دغدغه‌ای که در میان مردم در مورد قرآن و اهمیت آن وجود دارد قطعا وارد این عرصه هم می‌شوند و ما باید تبلیغ و ترویج بیشتری داشته باشیم.
یادآور می‌شود، چهل و سومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم روزهای ۱۵ تا ۱۷ مرداد‌ماه در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، اذان و دعا در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار