• امروز پنج شنبه چهاردهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

 فراخوان ثبت نام مرحله اول طرح ملی ساماندهی وارتقاء داوران مسابقات قرآن کریم(سنجش وارزیابی)

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

بهره‌مندی 120 نفر از طرح ویزیت و داروی رایگان در حرم امامزاده سید علی(ع)

بهره‌مندی 120 نفر از طرح ویزیت و داروی رایگان در حرم امامزاده سید علی(ع)

مدیر فرهنگی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد قم گفت: در طرح ویزیت و داروی رایگان با محوریت حرم مطهر امامزاده سید علی(ع)، 120 نفر از خدمات این طرح بهره‌مند شدند.

 شنبه 2 اسفند 1399   14  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، دکتر حسینی در جلسه بررسی طرح شهید رهنمون و ارائه ویزیت و داروی رایگان به نیازمندان از محل عواید موقوفات که در آستان مقدس امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: طرح ویزیت رایگان و داروی رایگان برای نیازمندان، به مناسبت دهه فجر امسال در این بقعه متبرکه اجرایی شد.
وی افزود: بر این اساس 120 نفر از افراد به پزشکان مستقر در بقعه متبرکه مراجعه کردند که شامل 25 مراجعه به متخصص مامایی، 17 مراجعه به متخصص اطفال و 78 مراجعه به پزشک عمومی بوده است.
مدیر فرهنگی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم با بیان اینکه یکی از هدف از اجرای طرح، بهره‌مندی نیازمندان از برکات موقوفات و تخصص پزشکان جهادی بوده است گفت: این طرح بازتاب خوبی داشت به خصوص اینکه با محوریت آستان مقدس امامزاده سید علی(ع) که یکی از امامزادگان مشهور استان محسوب می‌شود اجرایی شد.
وی ادامه داد: حل بخشی از مشکلات نیازمندان با بهره‌گیری از ظرفیت بقاع متبرکه و موقوفات در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، محور اصلی این طرح بوده است.
حسینی با بیان اینکه طرح مشابهی همزمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) اجرایی خواهد شد گفت: بر این اساس پزشکان عمومی و تخصص از صبح تا شب سیزدهم رجب در غرفه‌ای مجاورت حرم مطهر حضور می‌یابند و پذیرای زائران خواهند بود.
مدیر فرهنگی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم با اشاره به ظرفیت‌های گوناگونی که در این دانشگاه وجود دارد خاطرنشان کرد: شناخت دقیق این ظرفیت‌ها، موجب همکاری‌های متقابل میان دانشگاه و اوقاف و سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان خواهد شد.
وی تصریح کرد: دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد عمدتا از افراد غیر بومی هستند ولی برنامه‌ خاصی برای استفاده آنها از ظرفیت‌های فرهنگی قم وجود ندارد، طرح‌هایی مانند ویزیت رایگان بیماران نیازمندان از جمله کارهایی است که می‌توان در این زمینه انجام داد، کاری جهادی و ارزشمند که ثمره و برکات فراوانی خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار