• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان استان قم

 فراخوان ثبت نام مرحله اول طرح ملی ساماندهی وارتقاء داوران مسابقات قرآن کریم(سنجش وارزیابی)

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

تکمیل رشد شخصیتی نوجوانان ثمره اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان است

تکمیل رشد شخصیتی نوجوانان ثمره اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان است

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: بقاع متبرکه امامزادگان بستری برای رشد و نمو نوجوانان و تکمیل شخصیتی آنان هستند و اجرای طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروز تاثیر این امر را دو چندان می‌کند.

 جمعه 13 فروردین 1400   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام رضوی مهر با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم و با محوریت بقاع متبرکه اظهار کرد: امامزادگان مانند ستاره‌های آسمان هستند و مشعل‌های پرفروغ مسیر توحید به شمار می‌روند و با توجه به اینکه مردم ایران اسلامی نسبت به ذریه پیامبر اسلام احترام بسیاری قائل هستند، در طول تاریخ ملجأ و پناهگاه شعیان هم بوده‌اند.

وی با اشاره حضور مردم در آستان مقدس امامزادگان گفت: این حضور موجب آرامش روح و آسایش تن می‌شود که در این راستا سازمان اوقاف و امور خیریه هر سال در ایام عید نسبت به اجرای طرح آرامش بهاری اهتمام دارد.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم اضافه کرد: با توجه به اینکه مردم علاقمند هستند در ایام تعطیلات نوروزی ساعاتی را در آستان امامزادگان به سر ببرند و این ناشی از بنیه فرهنگ و آداب و رسوم مردم است، تاثیر طرحی مانند آرامش بهاری را می‌توان به وضوح مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه امامزادگان عشق مردم ایران هستند، تصریح کرد: در قم حدود 400 امامزاده مدفون هستند که هر روز به ویژه در ایام نوروز میزبان مردم هستند، حقیقت آن است که مردم با حضور در این اماکن و با حفظ پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند دین خود را نسبت به ذریه پیامبر ادا کنند.

رضوی مهر با اشاره به بسط فرهنگ اسلامی از طریق اجرای طرح‌های مهمی همچون آرامش بهاری گفت: این اقدامات موجب ترویج فرهنگ معنوی و آشنایی بیشتر مردم با احکام اسلامی می‌شود.

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم اضافه کرد: اکنون که در آستانه نیمه شعبان هستیم پذیرایی از زائران به شیوه دیگری انجام می‌شود و به جای پذیرایی با شربت و شیرینی از شیوه علمی و معنوی با عرضه کتاب و نرم‌افزارهای شیعی به همراه وصیت نامه‌های شهدا پذیرایی معنوی از زائران بقاع متبرکه صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: امروز حضور غرفه پاسخگویی به شبهات در حرم حضرت معصومه(س) و امامزادگان از مهمترین اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه است که توصیه می‌شود مبلغینی که در آستان این امامزادگان حضور پیدا می‌کنند اعمال معنوی را هم به نیابت از مردم و رهبر معظم انقلاب به جا بیاورند و نایب الزیاره باشند.

رضوی مهر تصریح کرد: اینگونه اقدامات می‌تواند تاثیر بسیار شایسته‌ای روی تکمیل شخصیت جوانان داشته باشد به طور مثال می توان به شهید محسن حججی اشاره کرد که در آستان مقدس این امامزادگان در بستر معنوی به بالندگی رسید و مسیر عشق و عاشقی به اهل بیت(ع) را آموخت و در سن جوانی به درجه آزادگی رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار