• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان استان قم

 فراخوان ثبت نام مرحله اول طرح ملی ساماندهی وارتقاء داوران مسابقات قرآن کریم(سنجش وارزیابی)

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

هدفمند شدن زیارت با اجرای طرح آرامش بهاری محقق می‌شود

هدفمند شدن زیارت با اجرای طرح آرامش بهاری محقق می‌شود

مدیر موسسه علمیه دارالزهرا گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه برای هدفمند کردن زیارت زائران طرح آرامش بهاری را در بقاع متبرکه اجرا می کند.

 جمعه 13 فروردین 1400   8  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن معنوی ضمن تبریک نوروز باستانی و اعیاد شعبانیه، با بیان اینکه دنیای امروز با وجود پیشرفت و تحولی که بر حسب ظاهر پیدا کرده است، در واقع پر از نگرانی ها، اضطراب ها و ترس ها و دلواپسی های شخصی است که ایجاد عقده های روانی می کند، اظهار کرد: این دردها را درمانی به جز توجه به معنویت، دین و اخلاق و تقویت آن در وجود انسان ها نیست.

وی اضافه کرد: امروزه، نقش مذهب و عقاید مذهبی در بهداشت روانی و سلامت روحی بسیار مورد توجه محققان و دانشمندان قرار گرفته است و منجر به انجام تحقیقات بسیار متعدد و متنوع شده است و در نهایت همه این تحقیقات، نقش مثبت و مؤثر مسائل دینی و مذهبی را در بهداشت روانی تأیید می کند.

رئیس موسسه علمیه دارالزهراء ادامه داد: بنابراین زیارت و دعا که در آیین نورانی اسلام از جایگاه بسیار رفیع برخوردار است و می تواند در برطرف نمودن نیازهای معنوی و روحی انسان نقش سازنده ای داشته باشد.

وی در یخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه یکی از ابداعات خوبی که در راستای هدفمند شدن زیارت از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه چند سالی است که در حال اجرا است گفت: طرح آرامش بهاری طرحی است که زیارت زائران را هدفمند می کند و این برنامه هر سال با شور بسیار بالایی در بقاع متبرکه انجام می شود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اجرای این طرح محدود تر شده است.

معنوی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی با حضور مبلغان متخصص به طور قطع می تواند بهترین هدیه معنوی به زائران و مجاوران باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار