• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان استان قم

 فراخوان ثبت نام مرحله اول طرح ملی ساماندهی وارتقاء داوران مسابقات قرآن کریم(سنجش وارزیابی)

فرهنگنامه لغات حقوقی ، فقهی وقف

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

کرونا ویروس را جدی بگیریم

سامانه میزخدمت الکترونیکی سازمان اوقاف و امور خیریه

ملاقات عمومی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

طرح «آرامش بهاری» با وجود شیوع کرونا کیفی‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد

طرح «آرامش بهاری» با وجود شیوع کرونا کیفی‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: طرح آرامش بهاری امسال در قم به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت محدودتر اما با کیفیت تر از سال های گذشته برگزار شد.

 یک شنبه 15 فروردین 1400   12  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، عبدالله جلالی با اشاره به تعطیلات نوروز و سفرهای مردم در این ایام اظهار کرد: سفر امری است که افراد را با فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف آشنا کرده و آن‌ها را علی‌رغم وجود تفاوت‌ها و اختلاف‌ها، به‌ یکدیگر پیوند می‌دهد.
وی با بیان اینکه قم یکی از استان هایی است که مقصد مسافران و گردشگران قرار می گیرد، بیان کرد: این شهر به واسطه حضور بارگاه حضرت معصومه (س) و امام زادگان (ع) برای گردشگری مذهبی مورد علاقه مسافران و گردشگران است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه گردشگری مذهبی از قرن‌ها پیش در سراسر دنیا وجود داشته و قدمت آن به قدمت فرهنگ دینی تمامی ادیان است، گفت: اصلی‌ترین هدف در این نوع گردشگری تجربه‌ مذهبی است است و گردشگران مذهبی بارها ممکن است به مکانی مذهبی بروند و یک بار رفتن به آن مکان، آن‌ها را از سفرهای مکرر باز نمی‌دارد.
وی اضافه کرد: هرچند مردم ایران بیشتر از اینکه شهر قم را به عنوان مقصد گردشگری مذهبی انتخاب کنند، برای زیارت انتخاب می کنند و لازم است که این زیارت و یا گردشگری مذهبی با توشه و ارمغانی همراه باشد که در این راستا اداره کل اوقاف و امورخیریه چند سالی است که نسبت به اجرای برنامه های مختلفی اهتمام دارد.
جلالی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و خطر بیماری بیان کرد: سعی شده است اجرای طرح آرامش بهاری در قم با انجام پروتکل های بهداشتی همراه باشد و به همین دلیل محدودتر از سال های گذشته در حال برگزاری است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه هرچند از نظر کمیت برنامه های نوروزی محدودتر شد، گفت: اما با برنامه ریزی شایسته به کیفیت این برنامه ها افزوده شده است که امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و شیوه های جدید تبلیغی که در تخصص مبلغان است اجرای این برنامه ها در آستان امامزادگان تداوم داشته باشد تا در سال های بعد از رهایی از شر این ویروس منحوس شاهد اقبال بیشتر مسافران و گردشگران به قم و حضور در این امامزادگان باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار